AA THERAPY DLA DIABETYKÓW Balsam do ciała nawilżający skóra sucha 200ml

Nowość

17,10 zł

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Do przechowalni

AA THERAPY DLA DIABETYKÓW BALSAM DO CIAŁA DLA OSÓB Z ZESPOŁEM METABOLICZNYM

Balsam zapewnia natychmiastowe nawilżenie i wygładzenie bardzo suchej skóry. Dzięki wysokiej zawartości mocznika (10%) i L-argininie (2,5%) chroni skórę przed nadmiernym przesuszeniem, likwiduje szorstkość naskórka i zmniejsza uczucie swędzenia. Trójglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego wraz z witaminą E intensywnie odżywiają skórę oraz wzmacniają jej funkcje ochronne. Koi podrażnienia. Szybko się wchłania i pozostawia wyczuwalną (ale nie lepiącą się) warstwę ochronną.

Wskazania:

  • dla osób cierpiących na cukrzycę i/lub zespół metaboliczny, w wniku czego skóra staje się chronicznie sucha, łuszcząca, skłonna do zakażeń bakteryjnych i grzybiczych
  • profilaktyka powstałych powikłań skórnych (owrzodzenia podudzi, zespół stopy cukrzycowej) 

Stosowanie:

Rozprowadzić na skórze całego ciała, a następnie wmasować do całkowitego wchłonięcia. Do codziennego stosowania.

Do mycia ciała zalecane jest stosowanie żelu do mycia z serii AA THERAPY Dla diabetyków. 

Pojemność:

200 ml

Więcej szczegółów

 
Opis

AA THERAPY DLA DIABETYKÓW. PIELĘGNACJA SKÓRY DIABETYKÓW. 

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą z zaburzeniami wydzielania lub/i działania insuliny. Efektem tych zaburzeń jest zwiększenie poziomu cukru we krwi, co w konsekwencji prowadzi do uszkodzeń czynności i niewydolności różnych narządów, szczególnie oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych.
Cukrzyca to złożony proces chorobowy, który obejmuje wiele tkanek. Zmiany można zauważyć także na skórze, która staje się sucha i szorstka Może temu towarzyszyć uporczywy świąd. Jednym z najpoważniejszych powikłań występujących wśród diabetyków są zmiany skórne w obrębie stopy. Przy znacznym zaawansowaniu pojawiają się przewlekłe infekcje, owrzodzenie i stopniowa destrukcja tkanek w kończynach dolnych (poniżej kostki) w połączeniu z zaburzeniami neurologicznymi i zmianami w naczyniach obwodowych.
Podstawą leczenia cukrzycy jest stosowanie terapii, które zapewnią wyrównanie poziomu cukru we krwi, ale jako działanie wspomagające, dla profilaktyki i łagodzenia zmian skórnych także w obrębie stopy, zalecane jest stosowanie odpowiednich dermokosmetyków dostosowanych do specjalnych wymagań pacjenta chorującego na cukrzycę.

AA THERAPY Dla diabetyków to innowacyjne, specjalnie dobrane receptury zawierające substancje aktywne, które kompleksowo rozwiązują problemy skóry u diabetyków, przez łagodzenie zmian i profilaktykę powstawania nowych. Preparaty zostały opracowane we współpracy z diabetologami i dermatologami i zostały przebadane z udziałem diabetyków.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Aba Medica s.a.
ul. Łukaszewicza 43 
60-729 Poznań
woj.wielkopolskie

Zobacz więcej

Płatność

  • za pobraniem
  • płatność elektroniczna
  • płatność przy odbiorze

Zobacz więcej

Dostawa

  • kurier
  • Poczta Polska
  • Odbiór osobisty

Zobacz więcej

Kontakt
sklep@abamedica24.pl
+48 723 180 151

Zobacz więcej